Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Oktatási Hivatal is elismerte, hogy egy, az emelt szintű földrajzérettségire felkészítő tankönyvben az egyik táblázat rossz, de emiatt nem módosítják a javítási útmutatót.
Május 16-án, csütörtökön írják a földrajzérettségit a diákok. Gyakorlásként hoztunk egy tesztet, amelynek kérdéseit a korábbi középszintű feladatsorokból válogattuk össze.
Az állam piacgazdaságban betöltött szerepe, időjárás-jelentés, Balaton-parti város, Franciaország vaktérképe, GPS-rendszer, holdfázisok és a turizmus motivációi is szerepeltek a témák között. Mutatjuk a feladatsorokat!
A húszperces térképes feladatokkal kezdődött el délután kettőkor középszinten a földrajz írásbeli érettségi, ezt kereken 100 perces általános feladatlap követi. Emelt szinten a feladatok fele szól a földrajzi-környezeti ismeretanyagról, 20 százalék topográfiáról és az ahhoz kapcsolódó fogalmakról, 30 százalék pedig a munkafüzetekből ismerős gyakorlati feladatokból áll, mint a térképi mérés vagy az ábraelemzés. Mutatjuk az első infókat a feladatokról!
A világ éves GDP-jének növekedési üteméről, az urbanizációról, Japán importtermékeiről, a Föld népességszámának változásáról, sőt a győri Audi-gyárról is kaptak feladatot a diákok a középszintű földrajzérettségin.
Bár ilyen feladatok holnap (egy tesztet leszámítva) nem valószínű, hogy lesznek az érettségiben, hoztunk három föcitesztet estére, hogy könnyebb legyen a ráhangolódás azoknak, akik vizsgáznak.
Milyen feladatok leszenek a középszintű földrajzérettségin? Hány részből áll a feladatsor, és mennyi időtök lesz a megoldásra? Összeszedtünk minden fontos kérdést a holnapi vizsga előtt.
Öt kérdést hoztunk a földrajzérettségik feladatsoraiból. Hogyan hívják a felszín fölé emelkedő talajvizet? A kezdő hosszúsági kört csillagászati alapon jelölték ki?
A föci nemcsak a kőzetekről, éghajlatról vagy a gazdaságról, hanem a világűrről is szól. Tegyétek próbára magatokat az egyik őszi érettségi korábbi földrajzi feladatával.
Véget ért a 2021-es tavaszi vizsgaszezon második hete. Hétfőn 8 órakor a nemzetiségi nyelv és irodalom vizsgákkal indítottak a diákok, hét közben tartották a szakmai érettségiket, pénteken pedig többek között művészettörténetből is megmutathatták a vizsgázók, hogy mit tudnak. Mutatjuk az összes közép- és emelt szintű feladatsort és a megoldásokat.
Nemrég ért véget a kémiaérettségi, a diákok többsége emelt szinten írásbelizett, hiszen az orvosi és a gyógyszerészképzés beugrója is ez a vizsga. Az egyetemen más kémiai témakörökön lesz a hangsúly, mint a középiskolában – erről kérdeztük Dr. Fittler Andrást, a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának dékánhelyettesét. A kémia érettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.
Kedden reggel a közép- és emelt szintű kémiaérettségivel folytatódott a vizsgaszezon. Megint benneteket kérdeztünk arról, hogyan sikerültek a vizsgák. A kémiaérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.
Reggel 8 órától kémiából, délután 14 órától pedig földrajzból vizsgáznak az érettségizők. De mégis hogyan fognak kinézni a feladatlapok? Milyenek a pontszámítási szabályok, és mennyi idő lesz a feladatsorokra? Összeszedtünk mindent, az első vizsgáról. A kémia érettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.